Sidor

It is the duty of every generation to destroy our fathers. What scraps we keep for sentimental reasons will be their legacy.

måndag 27 augusti 2012

Shipping Wars

Ibland ser man på reality-TV bara för att det är ett skamligt nöje. Ibland för att deras sätt att bygga "verkligheten" är mer dramatiskt än det skrivna drama som finns på televisionsapparaten. Men ibland är det för att man bara älskar någon av personerna de hittat.

Kitty Jutbring, hon den blonda i Radio, typ alla som var med i På riktigt... och så Roy:
Det här klippet visar hans praktiska genialitet och hans ömma sida. Det visar inte hans enorma misantropi, han säger själv i ett avsnitt att han är en "equal opportunity hater" - han hatar alla lika mycket. En person med mycket potential som jobbar med att köra bud istället för att göra något vettigt av sitt liv och som utger sig för att hata människor men egentligen är väldigt omtänksam om de som han faktiskt bryr sig om... jag känner igen det här...


1 kommentar: